TISKOVÁ ZPRÁVA STRANY ZELENÝCH 31.08.2005

Autor: BazMyslik <bazmyslik@napismi.cz>, TĂ©ma: Zelení inženýra Petra Uhla, Zdroj: PUP ČTk BIS E-MAIL, Vydáno dne: 31. 08. 2005

Strana zelených se obává dalšího rozprodávání majetku města Česká Lípa. Tentokrát se jedná dokonce o chystaný prodej části městského parku.

TISKOVÁ ZPRÁVA STRANY ZELENÝCH

Strana zelených se obává dalšího rozprodávání majetku města Česká Lípa. Tentokrát se jedná dokonce o chystaný prodej části městského parku.

Česká Lípa 31.8.2005

Podle nového projektového záměru se v České Lípě chystá prodej torza letního kina v Městském parku. Podle zatím dostupných informací zde má být vybudována restaurace, podle slov paní starostky Hany Moudré by se mělo jednat o kavárnu.

Strana zelených v České Lípě zásadně nesouhlasí s prodejem žádné části a žádného objektu Městského parku. Tento park byl založen Okrašlovacím spolkem již v roce 1875 a v dalších letech byl nadále citlivě zvelebován. Stal se tak vyhledávaným místem odpočinku pro obyvatele města. Hodnota parku, kterou si uvědomovaly předchozí generace, je v současnosti devalvována nezodpovědným přístupem momentálně vládnoucí radniční koalice. Nikdo nemá právo se k hodnotám vytvořeným našimi předky chovat jako ke své kořisti.

Nepřejeme si, aby byl jednou občanům tohoto města odpírán volný přístup třeba jen do části Městského parku tak, jako je jim dnes úplně znemožněn vstup na kdysi volně přístupnou rozhlednu na kopci Špičák.

Vladimíra Šumová, členka Strany zelených v České Lípě, tel. 776 348 377

Mgr. Jitka Lukášková, členka rady krajské organizace, tel. 775 164 900