phpRS
Dnešní datum: 17. 11. 2018  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Download :: Weblinks  

Novinky
17.02.2011:

Zpráva o poměrech v NVÚ Minkovice !! Kopie důležitého samizdatu z roku 1984


19.08.2007: POZOR - VSTUP !
V hlavním menu je nově VSTUP pro psaní příspěvků. Uživatelské jméno je anonym a heslo též anonym. Po napsání příspěvku je nutno redakci o této skutečnosti poslat e-mail uveřejněný vlevo dole KONTAKT.

10.06.2007: 14. rockový Zelený tulipán - sobota
09.06.2007: 14. rockový Zelený tulipán - pátek
12.01.2007: POZOR POZOR !
Neplatné e-mailové adresy v komentářích a osobní invektivy budu nemilosrdně mazat!

06.12.2006: OpenOffice.Org slaví již šesté narozeniny !!!
Zapomeňte na Microsoft Office za víc jak 10.000 Kč! Zde jsou: Další podrobnější informace.

Kalendář
<<  Listopad  >>
PoÚtStČtPáSoNe
   1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30   


Přihlášení

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


Kdo je On-Line?
Neznámý čtenář

Informace o Free.cz

Aktuální hlavní informace

* Zveme verejnost k ucasti u soudu s politicky pronasledovanym Vladimirem Hucinem

Vydáno dne 20. 03. 2005 (4098 přečtení)

4 ÷ 7. dubna 2005 u OS PREROV Podporte demokracii Vasi ucasti Vazeni obcane. Dost bylo bolsevicke justice delajici Ceske repuplice ostudu.

DEMONSTRACE pátek 25. 3. 2005 začátek ve 12 hodin před brněnským Výstavištěm.

Demonstrace za odstoupeni S. Grosse pokracuji kazdou stredu od 16.00 hodin pred Uradem vlady CR - Praha, Nabrezi E. Benese 4

Zveme verejnost k ucasti u soudu s politicky pronasledovanym Vladimirem Hucinem, ktery probehne ve dnech 4 ÷ 7. dubna 2005 u OS PREROV.

Podporte demokracii Vasi ucasti Vazeni obcane. Dost bylo bolsevicke justice delajici Ceske repuplice ostudu. Vzpominate jak pred dvema roky Staniclav Gross sdelil v televizi narodu ze se bude divit co vsechno na Hucina vi? A copak vite Grossi? Vase politicka kariera konci nejenom kvuli podvodum a lhani ale i kvuli politickemu intrikareni s extremni levici jehoz obeti je i Vladimir Hucin.

DEMONSTRACE pátek 25. 3. 2005

začátek ve 12 hodin před brněnským Výstavištěm

a.. Zveme každého

b.. Požadujeme slušnost

c.. Nereprezentujeme žádnou stranu

Požadujeme Grossovu demisi, protože

Vice: http://www.gross.unas.cz/

Demonstrace za odstoupeni S.Grosse pokracuji kazdou stredu od 16.00 hodin pred Uradem vlady CR - Praha, Nabrezi E.Benese 4

TAJNÝ PROCES S VLADIMÍREM HUČÍNEM - 4 ÷ 7. 4. 2005 od 8:00 u Okresního soudu v Přeřově

KOUPACÍ ČEPICE S SEBOU

1971 odsouzen pro trestný čin výtržnictví poté, co se omylem ocitl mezi opilými komunisty slavícími 50 let od založení KSČ a byl jimi zmlácen. Vyšetřováno StB Přerov, trest 10 měsíců nepodmíněně, následně vyhozen ze školy a ze zaměstnání. Po propuštění byl monitorován StB. Rehabilitován v roce 1999 po 9 let trvajícím procesu. Soudu doložil velké množství dokumentů, které prokazovaly provázanost komunistické prokuratury, justice a vyšetřovacích složek s polistopadovými institucemi.

1976 obviněn z přípravy atentátu na Deana Reada a z útoku na volby. Hlavním svědkem obžaloby byl agent StB a KGB Antonín Mikeš, případ byl vyšetřován StB. Po 8 měsících vazby byl odsouzen za nedovolené ozbrojování. Byla zabavena rodinná sbírka historických šavlí, funkční zbraně se nenašly. Soudce Pavel Beneš popsal podrobně aktivity StB, které vedly k Hučínově zatčení, vyzdvihl Hučínovu statečnost v boji proti komunistické moci a v roce 1996 případ rehabilitoval. Státní zástupce Radim Obst se odvolal, soudce Svatopluk Pecha rehabilitaci zamítl v roce 1997. Ústavní soud zamítl stížnost pro porušení zákona proto, že ji ministryně spravedlnosti Vlasta Parkanová podala pozdě - po 15 měsících (lhůta je 60 dní). 20.3.2005 byl po 15 letech Hučín VS Olomouc zproštěn obžaloby. Zabavené zbraně - historické šavle s uměleckými rytinami visí v chatách některých bývalých příslušníků StB, rozhodnutí a navrácení není v kompetenci tohoto soudu.

1983 byl Hučín uvězněn ve vazební věznici v Ostravě, 5 měsíců vyšetřován StB a poté odsouzen na 2,5 roku pro hanobení státu světové socialistické soustavy, pobuřování, nedovolené ozbrojování a poškozování cizí věci. Soudce Čestmír Duda v červnu 2004 nerozhodoval o vině, nýbrž jen o trestu a ponechal Hučínovi 6 měsíční zbytkový podmíněný trest. Hučín je tedy nyní v podmínce za delikt, pro který již 2,5 roku ve vězení seděl, navíc odsouzen tím samým soudcem jako před 20 lety, který jej měl rehabilitovat podle zákona o protiprávnosti komunistického režimu.

Hučín prokázal podjatost některých soudců a státních zástupců, kteří se na rehabilitacích podíleli. Tito lidé mnohdy sami sebe (nebo sebe navzájem) prohlásili za nepodjaté. Od roku 1991 pracoval Hučín téměř 10 let v BIS, kde se zabýval bezpečnostními prověrkami pro vysoké představitele státní správy. Mnozí žadatelé prověrky nedostali díky dokumentům, které Hučín po roce 1989 získal za dramatických okolností z archivu StB. Tito lidé měli eminentní zájem Hučína z BIS odstranit. Poté, co byl Hučín z BIS odstraněn, všichni zmiňovaní již prověrky a lustrační osvědčení mají.

V březnu 2001 byl Hučín zatčen speciálním komandem, důvodem pro umístění do vazby byly výbuchy v Přerově. Výbuchy nebyly nikdy objasněny, tehdejší ředitel BIS a nynější ministr vnitra František Bublan vyšetřování zastavil poté, co vyšlo najevo, že stopy vedou do řad parlamentní strany KSČM. Zároveň byl Hučín na hodinu vyhozen z BIS protože odmítl identifikovat své zdroje nasazené do prostředí extrémní levice. Ve vazbě strávil více než rok. Proces byl prohlášen za neveřejný, protože předmětem projednávání měly být utajované skutečnosti. Hučín byl obžalován ze sedmi trestných činů, které se začaly projednávat na jaře 2004. Obžaloba má 29 stran a 7 bodů:

1) neoprávněně shromažďoval osobní data (materiály z archivů StB, které měly být zničeny)

2) přechovával tajné materiály (informace o členech Lidových Milicí, o vysokých funkcionářích KSČ a StB)

3) zneužil pravomoci veřejného činitele

4) šířil poplašné zprávy (vyvolával v lidech pocit ohrožení levicovým extremismem, a to tím, že o něm psalo Zifčákovo Nové Bruntálsko)

5) nelegálně držel zbraně (dvě malorážky, na něž měl zbrojní pas)

6) neuposlechl rozkaz, (jehož splněním by ohrozil na životě své zdroje a který byl navíc v rozporu s vnitřními předpisy)

7) dopustil se podvodu (z vazby donutil BIS, aby mu vyplatila nemocenské dávky na základě neschopenky vystavené Dr. Chmelařem. Při této transakci se společně měli obohatit o 7 600Kč)

Dosavadní průběh a personální obsazení, konstrukce obžaloby a výroky některých politiků ukazují, že veřejný dohled je nezbytný. Někteří soudci a státní zástupci nechápou, že se mají řídit zákony a rozhodovat spravedlivě a podle práva. Kontinuita s komunistickým režimem byla zachována v rovině právní i personální. Případ Hučín odhaluje stav české justice v plné nahotě.

Dr.Veronika Valdová

http://www.freewebs.com/vanek/tajnyprocesshucinem.htm

4 ÷ 7. Duben - Ostuda Ceske republiky. Zadame verejny proces a svobodu pro Vladimira Hucina. Vice zde.

http://www.freewebs.com/vanek/dubenostudacr.htm

D-CR DEMOKRACIE CR / VICE DEMOKRACIE / PRIMA DEMOKRACIE

mailova listina urcena k vymene nazoru, informaci, a hledani spolecneho - pro lidi nejruznejsich nazoru na sve veci, tedy na to, co by politika (sprava veci spolecnych) mela byt:

http://groups.yahoo.com/group/d-cr - navod k obsluze konference najdete na: http://groups.yahoo.com/group/d-cr/files/navod.htm

- Prehled jak funguje (skutecna) moderni demokracie a (skutecna)

federace na (velmi zivem) prikladu Svycarska, (c) Swiss Helsinki

Committee, PDF file (225kb) - v cestine:

http://yahoogroups.com/group/democracy-europe/files/d-ch.pdf

- O tom, co uz par let delaji Bulhari, spolu se Svycarskem, zprava

v anglictine - Building up local democracy from 'bellow',

example of Bulgaria, with Swiss (federal government) support:

http://yahoogroups.com/group/democracy-europe/files/loc-d-bg.htm

- European Referendum Campaign: http://www.european-referendum.org

v cestine: http://www.european-referendum.org/cz

D-CR DEMOKRACIE CR / VICE DEMOKRACIE / PRIMA DEMOKRACIE

Raj je presne takovy, jako to

kde jste prave ted,

jenom mnohem, mnohem,

lepsi --Laurie Anderson


[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: Veronika Valdová | Počet komentářů: 48 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: PUP ČTK E-MAIL BIS

Ceska_pozice
Nové elitní informační nezávislé internetové médium

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Kdo bude bez našeho souhlasu a bez změn šířit zde uveřejněné materiály, stává se naším nejlepším přítelem!
© 1949 ÷ 2007, POPPER Univerzál Projekt. Všechna práva vyjražena,