phpRS
Dnešní datum: 17. 11. 2018  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Download :: Weblinks  

Novinky
17.02.2011:

Zpráva o poměrech v NVÚ Minkovice !! Kopie důležitého samizdatu z roku 1984


19.08.2007: POZOR - VSTUP !
V hlavním menu je nově VSTUP pro psaní příspěvků. Uživatelské jméno je anonym a heslo též anonym. Po napsání příspěvku je nutno redakci o této skutečnosti poslat e-mail uveřejněný vlevo dole KONTAKT.

10.06.2007: 14. rockový Zelený tulipán - sobota
09.06.2007: 14. rockový Zelený tulipán - pátek
12.01.2007: POZOR POZOR !
Neplatné e-mailové adresy v komentářích a osobní invektivy budu nemilosrdně mazat!

06.12.2006: OpenOffice.Org slaví již šesté narozeniny !!!
Zapomeňte na Microsoft Office za víc jak 10.000 Kč! Zde jsou: Další podrobnější informace.

Kalendář
<<  Listopad  >>
PoÚtStČtPáSoNe
   1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30   


Přihlášení

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


Kdo je On-Line?
Neznámý čtenář

Informace o Free.cz

Aktuální hlavní informace

* Městská policie protizákonně zaktročila proti demonstraci na Václavském náměstí 30.03.2005

Vydáno dne 30. 03. 2005 (3501 přečtení)

Na Václavském náměstí se sjelo 10 automobilů Městské police a průběžně cca 60 policistů, kteří zasáhli proti demonstraci tím, že v rozporu se zákonem tvrdili, že reproduktory nesmí ležet na prostranství před koněm bez povoleného záboru! Vyzvala pořadatele, aby reproduktory odstranili, nebo že je zabaví, což také nakonec udělala.

Nic takového platná Ústava ovšem neříká, takže Městská policie nejen se dopustila trestného činu překročení pravomoci veřejného činitele, ale též krádeže soukromého majetku, bez právního opodstatnění.

Jak to skutečně bylo najdete v hlavním článku.

=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=

From: Claudie Nikolajenková

Date: Wednesday, March 30, 2005, 8:45:00 PM

Subject: CF Václavák - na pravou miru

--====----====----====----====----====----====----====----====----====----===--


Ahoj, ted jsem prisla. Zvelicuji jako vzdycky. Zprava je veskrze pozitivni. Pravidelna demonstrace, kdy mel Zbynek Horwath v ruce potvrzeni o ohlaseni /od 12 hodin rezervovany prostor na Vaclavskem namesti "u kone" ohlasena od 17 hodin (slovni projevy)zacala bez problemu pripravami aparatury. Po 16 hodine, jak bylo avizovane lidem minule, zazpival Zbynek Horwath a Ali Waisova. Jiz pred patou oznamili pritomni meststi straznici ze demonstrace je nepovolena. Bylo s nimi slusne diskutovano. Vec gradovala.

Chvilemi byli lide o prubehu vyjednavani informovani spekery do mikrofonu. Stale sel zvuk. Policie trvala na tom, ze jalikoz aparatura a dve reprobedny zabiarji misto, je nutne mit povolen zabor verejneho prostranstvi. Zbynek Horwath a dalsi jim vysvetlovali ze takto nelze vec posuzovat, ze je to schvalnost. Police nicmene byla odhodlana aparaturu zabavit. Trvalo to vse urcitou dobu. Straznici na nas natlak privolali reditele mestske policie. Porijel podezrele brzy, nabizi se domnenka za byl nekde pobliz schovany a pripraveny v auta, neni to ale jiste. Porad mobilovali jako o zivot:-) Zporvu bylo strazniku jen nekolik a tez devcata straznice.

Byli klidni, ale neustupni. Lide se zacali zlobit a hnev presel v pokrik a skandovani. Hluk a trupetky prilakaly dalsi lidi a dav byl pomerne pocetny. Demonstrace stale probihala dle planu. Asi dvakrat byl prerusen /nechtene) privod proudu. Policie povolala posily ve velike bile dodavce, ktera parkovala vedle pominu, tedy na miste kde

se nesmi parkovat. Svou vyhruzku splnili. Nic nepomohly verejne a slusne prednesene argumenty, ze si pociname podle zakona o PRAVU shromazdovacim, tak jako jiuz mnohokrat vsude jinde. Nejspis meli jiz pripraveny plan. S policii jsme zive diskutovali. Velitel na nas krice, abychom nespekulovali s takovymi vecmi. Nebyl ochoten ocitovat paragraf podle ktereho mohou nikoli zabavit, jak rikal, ale "odejmout" vec. Jako by to byl nejaky rozdil Verejne jsem do mikrofonu poucila polii i pritomne, ze takto se da na miste bez rozhodnuti odejmout pouze zvire, a to v pripade poruseni prislusneho zakona, napriklad při dedovolenem dovozu, pri poruseni mezinarodnich smluv jako je CITES, Pak se rizeni dela dodatecne do 15 dnu se vystavi rozhodnuti. Jiste ze se jedna o neco jineho. Pouzili pravni klicku, kdy vyhlasku o zaboru a zpoplatneni mista povysili nad zakon. To je nepripustne a chybne. Na policii bude proto podano trestni oznameni.

Lide se velmi hnevali a dali to nalezite najevo. Emoce stoupaly, byl velky krik a skandovani. Potycka mozna byla, ale mala, jen u mista kde chteli odebrat bednu a u auta. Mohlo pro te strkanici dojit k nechtenemu pohybu, jak popsano v clanku. Nekdi z "nasich" privolal televizni stab, rychle dorazil. Bylo tam az prilis mnoho kamer a fotografu, kdovi kdo to byl? Fotili jak o zivot:-))). Dokonce Zaznela ceska hymna a to v den vyroci ceske vlajky. Drzeli ji tri mladi hosi a zpivali hymnu nejprve s rozpacitym usmevem a pak naplno. Dobre jsem je pozorovala, stali vedle mne a vsichni jsme se usmivali. Pote opet rozliceny dav lidi nadaval policii a castoval Grosse jak si zaslouzi.

Davali jsme velky pozor na provokatery, policie evidentne cekala jen na to. Nakonec vyhruzku splnili a bednu zhabali. Jeste predtim ovšem dobrovolnici "obesli" vyhlasku a stojany s reproduktorovymi bednam o vaze 26 kg drzeli ve vzduchu, tedy zadny zabor mista nebyl zapotrebi:-))). Vydrzeli to dost dlouho. Vlastne az do konce. Gross dostal darek, veliky pripraveny dum - model hambince pani Barkove, kam meli lide hazet pro nej okenky vzkazy. Bohuzel kvuli incidentu s aparaturou k tomu nedoslo. Dum byl nabidnut policii, aby jej predala Grossovi. Skutecne si jej nalozili do auta:-). Podarilo se ze dvakrat mluvil velmi vecne a k velkemu mnozstvi sokovanych lidi Vladimir Hucin. Mluvil to co bylo treba. Dochazi ke stretu koncepce pana Matouse a Donata ci jak se jmenuje, kteri se vlastne od smyslu demonstrace - za verejny proces a podpory v.Hucina distancuji, jdou proti Grossovi. Byli ochotni si jit na urad onen zabor vyridit.

Tak takhle s nami ne, vazeni, my jsme jiz mnohem dal. Zadne ustupky. Jasne ze to souvisi. Bude se to muset do budoucna vyjasnit, na nas vkus jsou ci dnes byli prilis ochotni se s policii domluvit. Zadne domluvy nejsou na miste. Musi se trvrde. Zakon plati pro vsechny, především pro Grosstapo. I kdyz to byla mestska, jak bylo lidem receno. Plati ji mesto z rozpoctu z penez danovych poplatniku. Ma slouzit lidem. Policie ma z ostudy kabat a jeste bude mit vse dohru. Kdo prisel dnes, docela urcite prijde i priste. Lide poprve co jsem ja videla zvedli hlavy a dali najevo co chteji, ci lepe co nechteji. Ze by tomu prispela i pondelni meditace ze probuzeni duse naroda zeme ceské?

Atmosfera dnes byla kvalitativne jina. Vladimir Hucin velmi rozumne vyzdvihl ty slusne policisty a strazniky a pozadal velitele aby alespon jkednou se odvazil porusit rozkaz. Neslysel na to, samozrejme. Ryba smrdi od hlavy, policie si svym skandalnim, lzivym a ostudnym pocinanim vykopala hrob. Jsou nepoucitelni. Zatim koncim, bylo to perfektni.Nakonec sel Zbynek Horwath a V.H. na policii jeste věc resit.Ve stredu se demonstrace uskutecni opet, jak ohlaseno, i když bude Zbynek Horwath muset prijet kvuli tomu od soudu s V.Hucinem z Prerova.O soudu bylo lidem sdeleno hodne. Velmi dobre! Zjevny provokater jeden ozrala, byl rychle zpacifikovan ucastniky demonstrace. Robin ma fotodokumentaci. Zprav jsem nevidela, ale byla tam CT 1!!! Minimalne. Spousta profesionalnich fotografu z novin a jiste i casopisu.Byla to dnes rajska hudba pro me a nejen me usi! Nevim jak pro policii:-). Ti dostali jmen - Zlodeji - v uniforma chodeji! a vse co kjje psano v clanku. Nejvic me "dostala" ta naprosto spontanne zazpivana hymna, kdyz odvlekali blbou reprobednu. Proste neni nic ztraceno, v lidech to je. Jen houst! Dokud nedostanou v obrovskem meritku "po papuli", nehnou se aby prisli slusne lidi podporit. Asi tak. To je muj nazor, bezprostredne po akci.

Claudie


Wednesday, March 30, 2005, 7:36:38 PM, you wrote:


SA> Demonstranti proti Grossovi se poprali s policií

SA> PRAHA - Potyčkou mezi demonstranty a policisty vyvrcholila

SA> dnešní pravidelná demonstrace za odstoupení premiéra Stanislava

SA> Grosse na pražském Václavském náměstí. K soše svatého Václava

SA> přišlo na 250 demonstrantů, aby vyjádřili nesouhlas s Grossovým

SA> postupem při vysvětlování nejasností kolem majetku jeho rodiny.

SA> Na transparentech vyzývali premiéra k odstoupení, řada lidí měla

SA> na sobě trikolóru.

SA> Ve stejné chvíli, kdy se lidovci usnesli, že opustí kabinet,

SA> nakládala policie přes odpor demonstrantů do přistaveného

SA> policejního antonu reprobednu a mikrofon z majetku organizátorů.

SA> Ti totiž neměli povolen "zábor" místa, na němž zařízení

SA> stálo. Policie jim dala půl hodiny, aby si povolení na městském

SA> úřadě vyřídili. To se nepodařilo, a tak policisté přikročili k

SA> akci. Pískající dav se snažil jim v tom zabránit. Vzduchem se

SA> nesly nadávky: "Fuj! Zloději! Vraťte nám bednu! Do toho se ozývalo

SA> pískání a nesouhlasný křik demonstrantů.

SA> Při potyčce jeden z nich vyletěl tlačen davem až na silnici,

SA> po níž pomalu projížděly kolony aut. Nikomu se nic nestalo.

SA> Demonstrantům zůstala ještě jedna bedna, kterou dobrovolníci

SA> drželi na ramenou, protože tak nezabírala nepovolený prostor a

SA> policie ji nemohla odnést. Když policejní vůz odjížděl, zpívali

SA> lidé "Kde domov můj...."


[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: Svobodný občan | Počet komentářů: 40 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: BIS PUP ČTK e_MAIL

Ceska_pozice
Nové elitní informační nezávislé internetové médium

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Kdo bude bez našeho souhlasu a bez změn šířit zde uveřejněné materiály, stává se naším nejlepším přítelem!
© 1949 ÷ 2007, POPPER Univerzál Projekt. Všechna práva vyjražena,