phpRS
Dnešní datum: 17. 11. 2018  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Download :: Weblinks  

Novinky
17.02.2011:

Zpráva o poměrech v NVÚ Minkovice !! Kopie důležitého samizdatu z roku 1984


19.08.2007: POZOR - VSTUP !
V hlavním menu je nově VSTUP pro psaní příspěvků. Uživatelské jméno je anonym a heslo též anonym. Po napsání příspěvku je nutno redakci o této skutečnosti poslat e-mail uveřejněný vlevo dole KONTAKT.

10.06.2007: 14. rockový Zelený tulipán - sobota
09.06.2007: 14. rockový Zelený tulipán - pátek
12.01.2007: POZOR POZOR !
Neplatné e-mailové adresy v komentářích a osobní invektivy budu nemilosrdně mazat!

06.12.2006: OpenOffice.Org slaví již šesté narozeniny !!!
Zapomeňte na Microsoft Office za víc jak 10.000 Kč! Zde jsou: Další podrobnější informace.

Kalendář
<<  Listopad  >>
PoÚtStČtPáSoNe
   1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30   


Přihlášení

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


Kdo je On-Line?
Neznámý čtenář

Informace o Free.cz

Aktuální hlavní informace

* Opět znárodňování aneb " čtvrtá vlna privatizace" po 1989?

Vydáno dne 17. 12. 2005 (3550 přečtení)

Přijímat tolik kontroverzních ustanovení současně v jednom balíku, aby se v tom laická veřejnost nevyznala, nemusí být náhoda. Je jasné, že za tím stojí síly, které usilovně "tlačí" na přijetí těchto zákonů. A asi také na to, aby se věci nedostaly do médií, které jsou plné BigBrotherů a VyVolených, kteří skvěle odvádí pozornost od podstatných věcí.

Na programu v úterý, 20.prosince 2005, ve 13.00 hodin - PS-PČR.

POKUS O LEGISLATIVNÍ PUČ

Marian Páleník, sdružení Přátelé přírody

Až se nás naši vnuci zeptají, co jsme - proboha - dělali, když se schvalovaly vyvlastňovací a stavební zákon, řekneme jim, že jsme sledovali Reality Show?

Opět znárodňování aneb " čtvrtá vlna privatizace":

Představte si, že vlastníte dům, kus pole, lesa, vinici nebo zahradu, o kterou třeba před Vámi pečoval Váš rod po staletí. A nebo se budete finančně podílet na vykoupení mokřadu za účelem zřízení nestátní přírodní rezervace (Přátel přírody). Při prohlídce naší země se nějakému manažerovi z korejské, čínské, americké a nebo i české firmy (nazývejme ji třeba Hjudnaj) zalíbí právě místo s Vaší nemovitostí (příp. přírodní rezervací PP) a pojme úmysl zde postavit továrnu, letiště či cokoliv jiného. Podplatí pár místních zastupitelů (nebo jim slíbí sponzorské dary). Ti obratem odhlasují, že továrna (či letiště či cokoliv jiného) je "veřejným zájmem"; vzniknou přece pracovní místa.

Že se někde o něčem hlasuje, Vy nebudete vůbec vědět.

Tím okamžikem získá obecní úřad právo "vyvlastnit" Vám Váš majetek! (= Přijdete o něj.) Zabaví Vám ho a předají Hjundaj. Znalce, který určí cenu Vašeho majetku, vybere "úřad". A  pokud dotyčného úředníka a "znalce" někdo z Hjundaj podmázne, dovzíte se, že je Vaše nemovitost skoro bezcenná.

Budete se muset vystěhovat ve lhůtě, kterou Vám určí "úřad", přijede buldozer, který srovná Váš dům či sad se zemí, a někdy Vám na účet přijde náhrada (ve výši, kterou de facto určí úřad, aniž byste to mohli ovlivnit). Nikam se neodvoláte, žádný soud nevyhrajete!

Bude to totiž přesně dle zákona, který je právě schvalován v našem Parlamentu.

Nedělám si vůbec legraci. Přesně tak to je, i když se zdá, že to není možné.

Marketingový fígl: vyvlastňování jen ve "veřejném zájmu"

To zní bohulibě, že?

Jenže kdo určí, co je a co není "veřejný" zájem? My rozhodně ne!

Budou to dálnice (kolik se jich ještě má postavit a kudy povedou, se nás ptát nebudou), jejichž výstavbu budou zajišťovat soukromé firmy. Jak odhalil Týdeník Respekt, státní úředníci, kteří u nás rozhodují, kde o kolik je třeba stavět silnic a dálnic, jezdí za peníze těchto stavebních firem na "služební cesty" do Ameriky. Jistě pak rozhodují objektivně a nestranně.

Budou to letiště. (Co na tom, že je budou provozovat soukromé firmy). Budou to jezy. (Tuto story dobře znáte.) Ale byl podán návrh, aby to byly i "průmyslové zóny". Zkrátka pod "veřejný" zájem se schová takřka cokoli.

Občané nám do budování prosperity mluvit nebudou!

Nejde zdaleka jen o vyvlastňovací zákon. Zásadně se současně upravuje (= novelizuje) také stavební zákon. Např. je navrženo, že v některých případech bude úplně zrušeno tzv. územní řízení. Pokud nevíte, tak to je právě okamžik, kde se dosud rozhoduje, kudy která silnice povede a kde bude stát která továrna.

Marketingový tah (manipulace) navrhovatele: Jde o "zjednodušení byrokracie".

Pokud Parlament návrh schválí, bude o umístění některých staveb rozhodnuto okamžikem, kdy bude dotyčná stavba schválena v tzv. územním plánu.

Vtip je v tom, že zatímco územní řízení má své účastníky - mj. majitele nemovitostí, občanská sdružení apod., kteří se mají právo odvolat k vyššímu úřadu a po té příp. i k nezávislému soudu, územní plán odhlasuje několik zastupitelů (hlasování těch opozičních nic neovlivní).

Hlasování o  územním plánu se nemají právo účastnit ani majitelé  dotčených pozemků a dalších nemovitostí, ani občanská  sdružení, ani úřady. Nelze se ani odvolat k soudu. Máte dokonalý přehled, kdy a jak Vaše zastupitelstvo hlasuje o změnách úzmeního plánu u Vás?

Jakmile bude objekt “veřejného zájmu” schválen v územním plánu, bude tím de facto vydáno územní povolení bez možnosti se odvolat a v reálu i bez možnosti se o tom dozvědět. Pak už poběží rovnou stavební řízení. Toho se sice lze účastnit, ale bez možnosti ovlivnit, zda se stavba realizuje a kde.

Po vyvlastnění (zabavení) Vašich pozemků už nebudete jejich majitelem Vy, nýbrž investor. A tak se řízení  nebudete moci účastnit. Účastníky budou jen úřad a žadatel. Kdo se asi odvolá, bude-li úřadem porušen zákon? Systém, který by více podporoval korupci, už snad vymyslet  nelze.

Monopol na umísťování staveb tak získají obecní zastupitelé, tedy místní politici. Bez kontroly rel. nezávislých státních úřadů, veřejnosti a nezávislých soudů.

A vezmeme-li v úvahu propojenost politiků se soukromými firmami, pak je jasné, na čí objednávku se zákony přijímají a kdo na nich bude profitovat. (A proč to nazývám pučem.)

Přírodu si chránit nenecháme!

V jednom balíku právě přijímaných zákonů je i novela zákona o ochraně přírody. I zde je (mj.) navrhováno vyloučit občanská sdružení ze správních řízení. (§ 70 zákona 114 z roku 1992.) Novelu navrhli poslanci Aubrecht (ČSSD), Pátek (ODS) a Čelišová (KSČM).

Opíjení rohlíkem: Občanské sdružení chránící přírodu bude  moci být účastníkem správního řízení, ale bez možnosti se  odvolat. Jenže účastníka řízení dělá účastníkem řízení především (z 90%) možnost se odvolat k vyššímu úřadu a příp. i k soudu. (Když ji účastník nebude mít, na jeho připomínky nemusí úřad vůbec brát ohled. Kdežto dnes může soud rozhodnutí zrušit právě proto, že úřad ignoroval připomínky účastníků.)

Zdánlivě jde "jen" o zákony. Když prezident Beneš v roce 1945 podepisoval znárodňovací dekrety, rovněž se na první pohled nic nedělo a zdálo se to v logice doby. (Resp. "prodat" to uměli již tehdejší poltici.) A jak to dopadlo, víme všichni dobře. Balík tří zákonů, který nyní projednává Sněmovna, vypadá
také poměrně nevinně, ale obsahuje v sobě stejně výbušnou směs, která může za pár let změnit naši zemi k nepoznání.

Staneme se nevolníky nadnárodních korporací. (Pokud jimi již nejsme.) Současný ministr obrany prý (vážně) prohlásil, že bude-li vyvlastňovací zákon přijat, hodlá emigrovat. Říká-li něco takového ústavní činitel, legrace to asi opravdu přestává být. Myslím, že demokracie v naší zemi nebyla za posledních 16 let tak vážně ohrožena jako nyní!

Až se nás naši vnuci zeptají, co jsme - proboha - dělali, když se schvalovaly vyvlastňovací a stavební zákon, řekneme jim, že jsme sledovali Reality Show?

Přijímat tolik kontroverzních ustanovení současně v jednom balíku, aby se v tom laická veřejnost nevyznala, nemusí být náhoda.

Dlouho to ve Sněmovně vypadalo, že návrhy budou staženy k předělání nebo odloženy do vytracena. Nyní se naopak ukazuje, že je na poslance vyjvíjen silný tlak, aby vše prošlo JEŠTĚ DO VÁNOC.

Je jasné, že za tím stojí síly, které usilovně "tlačí" na přijetí těchto zákonů. A asi také na to, aby se věci nedostaly do médií, které jsou plné BigBrotherů a VyVolených, kteří skvěle odvádí pozornost od podstatných věcí.

Abychom nemuseli bojovat, nalžeme si, že je stejně prohráno.

To se pak potvrdí, protože bez boje prohráno opravdu JE. Nějak se pozapomnělo na slavný výrok "Toho bohdá nebude, aby český král z boje utíkal." Nebojujeme jen o vítězství, ale také pro správnou věci a proti špatné věci. Na troskách našich snů mohou stavět jiní!

Oslovte svého poslance!

Na http://www.snemovna.cz/sqw/organy2.sqw?kr=1 najdete seznam poslanců dle krajů. Nebojte se napsat jim e-mail! Jsou placeni z našich daní a mají sloužit nám, ne (jen) soukromým firmám. Konstelace je taková, že poslanci za ODS a US-DEU budou nejspíš proti, poslanci KSČM a ČSSD nejspíš pro. U KDU není jasno, ale spíš pro. Nám ale stačí, když se někteří poslanci ČSSD zdrží hlasování. Hlasovat proti mají asi zakázáno.

Prosíme o finanční podporu, abychom mohli vytisknout a distribuovat letáky a petiční archy, abychom mohli oslovit I lidi, kteří nemají internet.

Marian Páleník
Přátelé přírody, o. p. s.
Tel: 475 205 133 příp. 475 205 132.
SMS: 603 284 725

www.prateleprirody.com
Číslo bankovního konta vám sdělíme na požádání - pište laskavě na adresu marie@prateleprirody.com a uveďte prosím svou úplnou (papírovou) adresu. Předem DĚKUJEME!


Prosím:
1. Neodkládejte pročtení předchozího mailu.

(Vím, že je dlouhý a složitý. Přijímat tolik  kontroverzních ustanovení současně v jednom balíku, aby se v tom laická veřejnost nevyznala a vzdala to, nemusí být náhoda. Vsadil bych na to, že to byl záměr.) Prosím věnujte této věci chvíli svého času, protože jde opravdu o hodně.

2. Věřte mi.

(Dlouho jsem si myslel, že taková hrůza nemůže projít. Prošla. Dlouho to ve Sněmovně vypadalo, že návrhy budou staženy k předělání nebo odloženy do vytracena. Nyní se naopak ukazuje, že je na poslance vyvíjen silný tlak, aby vše prošlo JEŠTĚ DO VÁNOC. Je jasné, že za tím stojí síly, které usilovně "tlačí" na přijetí těchto zákonů. A asi také na to, aby se věci nedostaly do médií, které jsou plné BigBrotherů a VyVolených, kteří skvěle odvádí pozornost od podstatných věcí. Až se nás naši vnuci zeptají, co jsme - proboha - dělali, když se schvalovaly vyvlastňovací a stavební zákon, řekneme jim, že jsme sledovali Reality Show?) Je možné, že v detailech nejsem přesný, ale mám potvrzeno, že v principu je to skutečně, jak jsem psal. Bohužel :o(

3. Ptejte se.

(Pište mi. Ptejte se mě, co Vám není jasné,. Budu Vám k dispozici v pátek, sobotu a neděli 16. až 18. 12. skoro on-line. Můžete zkusit i zavolat na telefon 475 205 133 příp. 475 205 132. Nezaručuji, že budu na 100% nepřetržitě na příjmu. Většinu času ale ano.)

4. Šiřte informace dál.

(Klíčové je, že o hrůzách, které se mají přijmout ve Sněmovně, veřejnost skoro neví.) Čím víc svých známých zpravíte (zalarmujete), tím lépe. Poproste je, aby zprávu šířili dál.  Informace jsou naše nejsilnější zbraň.

5. Sledujte naše webové stránky (www.prateleprirody.com) a další maily.

(Budu dál získávat informace a informovat Vás. Právě se pokouším sehnat členy petičního výboru. Až bude petice včetně petičního výboru, zase se ozvu. Času máme málo.)

6. Neklesejte na mysli.

(Nezapomenu na hokejový zápas asi před 30 lety, kdy naši hokejisté prohrávali v půlce zápasu s Finskem 1:4. Nakonec vyhráli 6:4! V tenise není prohráno ani za stavu 0:6, 0:6, 0:5! Česká historie je od Bílé Hory poznamenána poraženectvím. Abychom nemuseli bojovat, nalžeme si, že je stejně prohráno. To se pak potvrdí, protože bez boje prohráno opravdu JE. Nějak se pozapomnělo na slavný výrok "Toho bohdá nebude, aby český král z boje utíkal." Nebojujeme jen o vítězství, ale také pro správnou věci a proti špatné věci. Na troskách našich snů mohou stavět jiní!) Nevzdávejme to. Prohrané to bude, až když to vzdáme.

Přátelé přírody již vyhráli řadu "prohraných" bitev!

7. Již nyní můžete oslovit poslance.

Na http://www.snemovna.cz/sqw/organy2.sqw?kr=1 najdete seznam poslanců dle krajů. Nebojte se napsat jim e-mail! Jsou placeni z našich daní a mají sloužit nám, ne (jen) soukromým firmám. Konstelace je taková, že poslanci za ODS a US-DEU budou nejspíš proti, poslanci KSČM a ČSSD nejspíš pro. (U KDU není jasno, ale spíš pro.) Nám ale stačí, když se někteří poslanci ČSSD zdrží hlasování. (Hlasovat proti mají asi zakázáno.)

8. Podpořte nás jinak.

(Můžete nás podpořit finančně, abychom mohli vytisknout a distribuovat letáky a petiční archy. Využijeme sice svého webu, ale plno lidí internet nepoužívá.)

Předem Vám za Vaši přízeň velice děkuji a zase se ozvu!

Marian Páleník
Přátelé přírody, o. p. s.
SMS: 603 284 725


[Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 1] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor:
BazMyslik | Počet komentářů: 3 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: PUP BIS ČTK

Ceska_pozice
Nové elitní informační nezávislé internetové médium

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Kdo bude bez našeho souhlasu a bez změn šířit zde uveřejněné materiály, stává se naším nejlepším přítelem!
© 1949 ÷ 2007, POPPER Univerzál Projekt. Všechna práva vyjražena,